DOLAR 31,3677 0.42%
EURO 34,0595 0.51%
ALTIN 2.101,432,38
BITCOIN 1949892-0,13%
İstanbul

PARÇALI BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

PUBG Mobile’da kazanmanın 10 yolu ve yapılan büyük hatalar

PUBG Mobile’da kazanmanın 10 yolu ve yapılan büyük hatalar

ABONE OL
31 Mart 2022 10:57
PUBG Mobile’da kazanmanın 10 yolu ve yapılan büyük hatalar
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Son dönemlerin popüler oynu PUBG Mobile oynamak için ayırdığınız vaktin daha eğlenceli bir hale gelmesini ister misiniz? Bu yazımızda özellikle yeni oyuncular tarafından yapılan hatalara yer verdik. Burada yer alan hataları yapmayan oyuncular kazanıyor!

Herkes PUBG Mobile’da hata yapıyor. Hiç kimse bu oyuna profesyonel bir oyuncu olarak başlamadı. Bundan dolayı yalnız değilsiniz. Stres atmak adına kendisine zaman ayırdığınız PUBG Mobile’da devamlı bir şekilde ölmek canınızı sıkabilir.

Hatırlanacağı üzere sizin için “En iyi PUBG Mobile taktikleri 2020: Birinci Bölüm” başlıklı bir yazı yayımlamıştık. Bu yazı, ilk yazımızın devamı niteliğindedir. Dilerseniz bu sefer en iyi taktikler konusunda yapılmaması gerekenlere odaklanalım.

PUBG Mobile’da kazanmanın 10 yolu

Keyifli bir şekilde PUBG Mobile oynamak için 10 taktik

“En iyi PUBG Mobile taktikleri 2020: İkinci Bölüm” olarak da adlandırabileceğiniz bu içerikte daha önce yapmış olduğunuz veya hâlihazırda yaptığınız hatalara denk gelebilirsiniz. Böylece kendinizi geliştirme fırsatını yakalayabilirsiniz.

Yapılmaması gereken hataları da bir taktik olarak görebilirsiniz. Zira bazen uygulanmaması gereken taktiklerin de farkında olmak gerekiyor. Bu bağlamda yeni oyuncuların en sık yaptığı ilk hatadan bahsedelim: Ölmekten çok korkmak.

Eğer bu evrende yeniyseniz kesinlikle ölmekten korkmamalısınız. Siz bu aşamada bir öğrencisiniz. Unutmayın ki bugün en iyi olarak anılan oyuncular, sizden çok daha fazla hata yaptı. Onları bu noktaya getiren faktör ölümden korkmamaktı.

PUBG Mobile’ı öğrenmek için yeni stratejileri denemekten çekinmeyin. 10 tane strateji deneyip hepsinde başarısız olabilirsiniz. Kendinizi hatalarınızdan ders alarak geliştirebilirsiniz. Bu sebepten ötürü ölmeyi göze alın.

Başarısızlıklarınızı analiz edin ve neden öldüğünüzü anlayın. Böylece yaptığınız bir hatayı bir daha tekrarlamazsınız ve ölmezsiniz. PUBG Mobile’da en iyilerin arasında yer almak istiyorsanız kendi taktiklerinizi geliştirmelisiniz.

Sizin için yararlı olan taktiklerinizi bir kenara not edin. Bu taktikleri her maçta eksiksiz bir şekilde uygulamaya çalışın. Buna ek olarak tasarladığınız planların başarı oranlarını tespit edin. Karşılaşma bitene kadar çimlerde pusmayın.

PUBG Mobile’da kazanmanın 10 yolu

Oyunda az ölmek demek iyi olmak demek değildir. PUBG Mobile’ın size sunduğu bütün tecrübe fırsatlarını kendi başınıza edinmelisiniz. Aksiyondan asla kaçmayın. Gerekirse defalarca ölün. Bu yolda en iyi olmanın sırrı ölmekten korkmamaktır.

Düzenli bir şekilde pratik yapmanın sizi mükemmelleştireceğini söyleyebiliriz. Acemi bir oyuncunun ilk hedefi tecrübe edinmek olmalıdır. Maç kazanmayı hedeflemeden önce öğrenmeyi hedeflemelisiniz.

Herkesten uzakta durmak

Bu hata, ölmekten korkan oyuncuların istemsizce yaptığı bir hatadır. Oyuncuların birbirleri ile çatışmadığı bir yerde puan kazanmak imkânsızdır. Buna ek olarak kimsenin olmadığı yerlerde ölümsüz olmak da yararlı bir taktik değildir.

PUBG Mobile’da bulunan silahlar tıpkı bir para gibidir. Gerekli ve geçerli bir anda kullanılmadığı takdirde hiçbir işe yaramaz. Herkesten uzak durarak bu silahları kullanmayı öğrenmek sadece bir hayalden ibarettir.

PUBG Mobile’da kazanmanın 10 yolu

Bu hatayı yapmanın öldürücü olmadığını düşünüyorsanız kesinlikle yanılıyorsunuz. PUBG Mobile’da tecrübe kazanmadan ilerlemenin mümkün olmadığı son derece sarihtir. Yalnızca aksiyonun bol olduğu alanlarda hızlı olmayı öğrenebilirsiniz.

Stresin ve ölme riskinin yüksek olduğu yerlerde çabuk bir şekilde hareket etmeyi öğrenmek sizin gerçek bir profesyonel olmanızı sağlar. Hızlı olmayı öğrenmek adına ölmeyi göze almalısınız. Hata yapmak ve ölmek bu oyunun doğasında var.

Herkesten uzak durarak gelişemezsiniz. Bu sebepten ötürü şimdiye kadar hakkında konuştuğumuz hatalar birbiri ile doğrudan ilişkilidir. Oyuncu ve rekabetçi ruhunuzun ölmesini istemiyorsanız bu tavsiyelerimize kulak vermelisiniz.

Bunların dışında her maçta “Kırmızı Alan” olarak adlandırılan yerden kaçmaya çalışmak sıkıcı olabilir. Bu alan genellikle oyuncuların kalabalık olduğu yerlere yakın oluyor. O karmaşada birçok kişiyi öldürebilirsiniz. Kısacası oyun sizi aksiyona çağırıyor.

Mini haritayı kontrol etmeyi unutmak: Kırmızı Alan

PUBG Mobile’da haritayı kontrol etmek demek, oyunu kontrol etmek demektir. “Güvensiz Alan” olarak da adlandırılan ve bir oyuncunun ölümcül hasar almasına sebep olan bu bölgelerden kaçmak için haritayı daima kontrol etmelisiniz.

Haritayı kontrol etmenin bir diğer yararı ise tahmin gücünü artırmak ile ilgilidir. Profesyonel oyuncular mini haritayı her zaman kontrol eder ve güvensiz alanların yerini önceden tahmin ederek ölmekten kurtulur.

PUBG Mobile’da kazanmanın 10 yolu

Bu unutkanlığı yenmeyi başarırsanız ve her maçta mini haritaya düzenli bir şekilde bakarsanız bu alanların nerede belirdiğine dair sağlam fikirlere sahip olursunuz. Böylece herkesten önce davranıp kendinizi koruyabilirsiniz.

Sizin için ek bir tavsiyemiz daha var. Eğer bir sonraki tehlikeli alanın nerede belireceğini tahmin edemiyorsanız enerji içeceğinizi kullanın ve ilgili alan belirdiği anda oraya doğru koşun veya yakınınızda bir araba varsa onu kapın.

PUBG Mobile oynamak antrenman yapmamak demek değildir

Yeni oyuncuların bazıları, daha PUBG Mobile hakkında hiçbir bilgiye sahip değilken sıralamaların belirlendiği karşılaşmalarda vakit geçiriyor. Bu karşılaşmalarda yer alan oyuncuların birçoğu yeni oyuncuların geçtiği yollardan geçen kişilerdir.

Bu oyunda tecrübesiz olan bir oyuncunun PUBG Mobile’ın ayarları hakkında bilgi sahibi olması gerekir. Buna ek olarak oyunun varsayılan olarak sunduğu ayarların kullanılması zorunlu değildir. Bu iki husus son derece önemlidir.

Bu bağlamda antrenman yapmayan bir oyuncunun PUBG Mobile’da iyi ve başarılı bir oyuncu olabilmesi mümkün değildir. Oyunda yer alan silahların, araçların ve oyun ayarlarının kişiselleştirilmesi verimliliği artırmaktadır.

PUBG Mobile’da kazanmanın 10 yolu

Yeni oyuncuların antrenman yapmaması demek, sürekli bir şekilde öldürüleceği anlamına gelmektedir. Zira bu oyuncuların hepsinde kişiselleştirilmiş ayarlar bulunmaktadır ve bu kişiler oyuna hakimdir. O yüzden yeni oyuncuların böyle karşılaşmalarda devamlı bir şekilde kolaylıkla öldürülmesi normaldir.

Counter-Strike oyuncularının çok iyi bildiği bir konu vardır: Silah ile bir bağ kurabilmek. Elinizde belki en güçlü silah olmayabilir fakat bu sizin başarısız olacağınız anlamına gelmez. Kullanmasını en sevdiğiniz silah sizin en güçlü silahınızdır.

Düzenli bir şekilde pratik yaptığınız takdirde bütün silahları, bütün araçları ve bütün oyun ayarlarını öğrenebilirsiniz. Böylece oyunda sizi başarıya ulaştıran faktörlerin farkına varırsınız ve zaman kazanırsınız.

Silahlar hakkında bilgi sahibi olmamak

Bu hata ne yazık ki birçok oyuncunun çokça öldürülmesine sebep olan hatalar arasında yer alıyor. Yeni oyuncuların bazıları silahlar hakkında hiçbir şey bilmiyor. Hangi silahın en iyi olduğunu bilmek ve hangi silahın en kötü olduğunu bilmek elzemdir.

Silahlar hakkında hatrı sayılır bir miktarda bilgiye sahip olmanız demek, sizi oyunda zafere götüren araçların kontrolünü ele almanız demektir. Bir silahı nerede ve hangi anda kullanmayı bilmek hayat kurtarır.

Daha önce de söylediğimiz gibi sizin en güçlü silahınız size en rahat hissettiren silahınızdır. Elbette bir silahın rakibe verdiği hasarın önemi inkâr edilemez bir gerçektir ancak bazen kağıt üstünde dezavantajlı olan bir silah doğru kişilerin elinde ölüm makinesine dönüştürülebiliyor.

Oyuncular ile verimsiz bir iletişim kurmaya çalışmak

“Bu hatanın bir oyuncunun öldürülmesinde ne gibi bir rolü var?” diye sorabilirsiniz. Bunun cevabı dikkat dağınıklığı ile alakalı. Bir karşılaşmadaki oyunculara çeşitli sözler söylemek için çaba harcamak, oyunun ana amacından sapmaya neden olabilir. PUBG Mobile oynamak belirli amaçlar doğrultusunda eyleme geçmek demektir.

Bu durumu bir örnek ile açıklayalım: Bir oyuncu, kendi takımında bulunan arkadaşlarına savaş kazandıran taktikler vermezse ve onların motivasyonunu düşüren davranışlar sergilerse o takım adına o karşılaşmanın kaybedilme ihtimali çok yükselir.

PUBG Mobile’da kazanmanın 10 yolu

Arkadaşlarınız ile kısa ve net bir iletişim sağlayın. Bu iletişimin savaş kazandırmaya yönelik olmasına dikkat edin. Verimsiz bir iletişim hem konuşan oyuncunun hem de diğer oyuncuların performansını büyük ölçüde düşürebilir. Takdir edersiniz ki bu oyuna hakim olmak yüksek bir konsantrasyon ister.

PUBG Mobile oynamak yeniliklere açık olmayı gerektirir

Bilindiği üzere PUBG Mobile sürekli güncellenen bir oyun. Bu bağlamda bazı silahlar güçlendirilirken bazıları ise zayıflatılıyor veya oyuna bütün silahlardan daha güçlü olan yeni silahlar ekleniyor. Yeniliğin akışına direnilmemelidir.

Sadece belli başlı silahları kullanmak ve o silahlar üzerinde uzmanlaşmak elbette önemlidir ancak bunun belli bir sınırı var. Profesyonel oyuncular her zaman yeni silahlara ve yeni taktiklere ilgi gösterir.

Yalnızca birkaç silahı kullanmayı bilmek hiç kimseyi profesyonel bir oyuncu haline dönüştürmez. Yeni oyuncuların sıklıkla yaptığı hatalar arasında yer alan bu hata, onların gelişimine ket vurmaktadır.

Uzman oyuncular her gün yeni stratejiler geliştiriyor. Sizin elinizde var olan bir silah sizi sonsuza kadar koruyamaz. Zira bu oyunun en iyileri, çok sık kullanılan silahlara karşı koyabilmek için gerekirse savaş planlarını değiştiriyor.

Profesyonel oyuncuları profesyonel yapan gerçeklerden bir tanesi şudur: Bir silahı doğru bir zamanda nerede ve nasıl kullanacağını bilmek. Bunun yolu da bütün silahları kullanmayı bilmekten geçiyor.

Yeni oyuncuların en baştan itibaren yeniliklere açık olmayı kabul etmesi gerekmektedir. Aksi takdirde gelişmeye çalışmak boşa kürek çekmek ile eş değerdir.

Alışık olmadığınız silahları kullanmayı öğrenirken ölebilirsiniz. Daha önce söylediğimiz gibi bu yapımda en iyi olmak için ölmekten asla korkmamak gerekir. Buradan hareketle acı yoksa kazanç da yok demektir.

Bunun dışında yeni bir oyuncunun sadece birkaç silahı kullanmayı bilmesi o kişinin başarısız olmasına neden olur. Bu durumu da kısa bir örnek ile açıklayalım: Eğer bulunduğunuz yerde kullanmasını sevdiğiniz veya kullanmasını bildiğiniz silahlar yoksa nasıl başarılı olabilirsiniz?

Önlemini önceden almayan ve bu konuda pratik yapmayan oyuncular kolaylıkla öldürülebiliyor. İsterseniz silah kullanımı ile doğrudan bağlantılı olan bir başka konuya geçelim ve yazımıza devam edelim.

Silahların mermilerini hesaba katmamak 

Her silahın mermisi farklıdır ve mermilerin bir çıkış hızı vardır. Bu yüzden bir silah daha hızlı bir şekilde ateş ederken diğer bir silah daha yavaş bir şekilde ateş ediyor. Yeni oyuncular genellikle bu gerçeği hesaba katmayı unutuyor.

Bir dürbünlü tüfeğin mermi atış hızı ile bir taramalı tüfeğin mermi atış hızı elbette aynı değildir fakat bu silahların rakibe verdiği hasarlar farklıdır. Bu sebepten ötürü dürbünlü tüfeğin kullanım zamanı ile taramalı tüfeğin kullanım zamanı farklıdır.

Böylece ciddi karşılaşmalardan önce antrenman yapmanın ve silahlar hakkında bilgi sahibi olmanın ne kadar önemli olduğu bir kez daha ortaya çıkmış oldu. Arzu ederseniz son 2 hatadan da bahsedelim ve yazımızı bitirelim.

Grafiksel mesafeyi hesaba katmamak

Karşılaşma sırasında uzakta olan bir objenin görünümü ve algılanma şekli değişebiliyor. Bu argümanı destekleyen en iyi kara kütlesi dağdır. Fark edildiği üzere bir dağa yaklaştıkça o dağın görünümü netleşir.

Grafiksel mesafe olarak adlandırılan bu faktör, özellikle birçok yeni oyuncunun sevdiği çimler için de geçerlidir. Kendisini çimlerde saklanarak güvende hisseden yeni oyunculara kötü bir haberimiz var: Çimler sanıldığı kadar güvenli değil. PUBG Mobile oynamak da sanıldığı kadar kolay değil.

Çok uzakta olan bir obje size 1995 yılında üretilmiş olan bir bilgisayarda bulunan ekran kartını kullanıyormuşsunuz gibi hissettirebilir. Bu durum rakipleriniz için de geçerlidir. Peki çimlerde saklanmak neden ölümcül bir hata?

Eğer boş bir arazinin ortasında yer alan bir çimde pusuyorsanız bu size pahalıya patlayabilir. Zira sizden 300 metre uzaklıkta olan biri, karşısında sizin pustuğunuz çimi görmek yerine düz ve yeşil bir yüzey görebilir.

Bu noktadan itibaren çime saklanma taktiğiniz işe yaramayacaktır çünkü o kişi sizi rahatlıkta görecek ve sizi çok kolay bir şekilde öldürecek. Her zaman katı bir objenin arkasına saklanın ve grafiksel mesafeden etkilenmeyin.

Profesyonel oyuncuları takip etmemek

Genellikle yeni oyuncular tarafından yapılan bir diğer hata ise bu oyunda uzman olan oyuncuların videolarını izlememektir. Özellikle YouTube’da onlarca PUBG Mobile videosu mevcut. Peki bu videolar ne işe yarıyor?

Dünyaca ünlü PUBG Mobile oyuncularının yaptıklarını uygulamak her zaman avantaj sağlar. Onların videolarını düzenli bir şekilde takip etmek ve verdiği öğütleri özümsemek gelişiminizi hızlandıracaktır.

Profesyonel oyuncular da birbirini takip ediyor. Yeni oyuncuların birçoğu ne yazık ki antrenman yapmak ve uzman kişilerin tavsiyelerine uymak konusunda çalışkan değil. Sizin çalışkanlığınız, sizi bu oyuna yeni başlayan diğer oyunculardan ayıracaktır. Bu sayede artık sizin için PUBG Mobile oynamak daha keyifli olacak.

Bir yazımızın daha sonuna geldik. Bu serinin üçüncü ve son bölümü yakın bir zamanda yayımlanacak. Sizce yeni oyuncular hangi hatalar yüzünden istediği seviyeye ulaşamıyor? Değerli yorumlarınızı bekliyoruz.

kaynak ; shiftdelete.net

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.